Skip to main content
Dijital Pazarlama Ajansı

Neden Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmalısınız? | Magna Dijital

Neden bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmalısınız? Aşağıda sizlerle paylaştığımız bazı istatistikler, neden reklam ve pazarlama faaliyetlerinizi dijital alana kaydırmanız ve tüm süreci neden profesyonel bir reklam ajansı ile yürütmeniz gerektiğine ışık tutacaktır.

Aşağıdaki genel veriler sebebiyle bir Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmalısınız

Dünyada şu an itibariyle 3,1 milyar insan internet kullanıyor. Çin yaklaşık 650 milyon kullanıcı ile lider konumda yer alırken, Amerika Birleşik Devletleri 280 milyon, Hindistan 250 milyon kullanıcıya sahip. Türkiye’de ise 2015 yılı itibariyle 35 milyon internet kullanıcısı bulunuyor.

European B2C E-commerce Report 2014’e göre, Avrupa’da e-ticaret müşterisi 264 milyon insan bulunuyor. E-ticaret hacmi ise 350 milyar Euro civarında. Aynı rapora göre bu tutar Amerika’da 315 milyar Eur, Çin’de ise 250 milyar Eur. Türkiye bu pazardan 9 milyar Eur’luk bir pay alıyor.

Dünyada şu an itibariyle 1 milyar web sitesi bulunuyor. Türkiye’deki web site sayısının 20 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

Potansiyeli doğru değerlendirebilmek için bir Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmalısınız

Tüsiad’ın 2014 tarihli e-ticaret raporunda aşağıdaki ifadeler yer almaktadır. Türkiye’de:

Sosyal medya kullanımı çok üst seviyededir,
İnternet ve Mobil Bankacılık kullanımı hızla artmaktadır,
Seyahat rezervasyonları yapılması ve satın alınması oldukça yaygındır,
Tüketici elektroniği gibi karşılaştırılabilir ürünlerin satışı gelişmiştir,
Online moda sektörü henüz yeni gelişmektedir.

Üstelik Türkiye, gelişmiş ülkelerin bulunduğu 4. Faza geçmek üzeredir. Yani moda, gıda, güzellik ürünlerinin online satışı yaygın olup, E-Ticaret firmalarına güven artmıştır.

Rekabet sert olduğu için bir Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmalısınız

Dünyada her 4 web sitesinden bir tanesinin aktif olduğu tahmin ediliyor. Buradan hareketle dünyada 250 milyon, Türkiye’de ise 5 milyon aktif web sitesi bulunuyor. İşbankası yayınlarına göre Türkiye’de 2013 yılı itibariyle 12 bin e-ticaret bulunuyordu. Bu rakamın 2014 yılında 14.000’i bulduğu, 2015 yılı itibariyle 15.000’e ulaştığı ifade ediliyor.

Kısaca Türkiye’de 5 milyonu aktif olmak üzere 20 milyon web sitesi 15 bin e-ticaret sitesi bulunuyor. Peki tüm bu siteler arasından nasıl sıyrılacaksınız? Ürün ve hizmetlerinizi nasıl müşterilerinize ulaştıracaksınız?

Magna Dijital Pazarlama Ajansı olarak aşağıdaki birkaç veriye daha bakmanızı önemle öneririz!

İnternetten alışveriş Arama Motorlarıyla başlıyor. Yani İnternet üzerinden alış veriş yapanların %93’ü bir arama motoru kullanarak ürün ya da hizmetlere ulaşıyor: Doğrudan alan adı yazarak alışveriş yapanların oranı sadece %7,
İnternetten ürün ya da hizmet satışlarının %81’i ise arama motorlarındaki organik (yani doğal) arama sonuçlarından başlıyor.

Yani arama motorlarında ilk sayfada çıkmasam da olur, nasıl olsa paralı reklamlarla müşterilere ulaşabilirim diyorsanız size kötü bir haberimiz var. Bu durumda her 100 müşterinin 19 tanesini kaçırıyorsunuz!

Arama motorları ile internetten alışveriş yapan kitlenin %75’i ikinci sayfaya bakmıyor. Yani web sitemin kaçıncı sayfada olduğu önemli değil, internette adresim belli olsun diyorsanız size bir kötü haberimiz daha var: Ürün ya da hizmetleriniz Google, Yahoo veya Bing gibi arama motorlarında 2. Sayfa da bile yer alsa ürünlerinizi satın almaya hazır her 100 müşteriden 75’ini kaçırıyorsunuz!

Google istatistikleri bize bir önemli veri daha sunuyor. Müşterilerinizin %18’i sadece birinci sırada çıkan siteye, %10’u birinci ve ikinci sıradaki siteye, %7’si ise (toplam %35) ilk üç sırada yer alan siteye bakıyor: Kısaca ürün ya da hizmetleriniz ilk sayfada yer alsa bile ilk üç içerisinde listelenmiyorsa ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen her 100 müşterinin 65’i ile yetiniyorsunuz.

Neden Magna Dijital Pazarlama Ajansı ile çalışmalısınız?

Magna Dijital Pazarlama Ajansı, sizleri doğru kanallar kullanarak, doğru müşterilere en efektif ve en hızlı bir biçimde ulaştırır.

Magna Dijital Pazarlama Ajansı her sektöre ve her firmanın dinamiklerine göre farklı iş modelleri sunar, kalıcı bir strateji kapsamında, satış süreçleriniz dahil, sizlere optimum çözümler önerir.

Magna Dijital Pazarlama Ajansı olarak sunduğumuz dijital pazarlama hizmetleri sizleri daha çok müşteriye ulaştırır, rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlar en önemlisi internet ortamında kalıcı bir başarı sunar.

“Neden Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmalısınız?” yazısından Dijital Pazarlama Kategorisine gidebilir ya da Magna Dijital Pazarlama Bloguna geri dönebilirsiniz.

Dijital Dünyayı Magna ile Takip Edin
Bültenimize kaydolarak dijital dünyadaki yeniliklerden, detaylı analizlerimizden haberdar olabilirsiniz!
Hayır teşekkürler
Üye olduğunuz için teşekkürler.
Gizliliğinize saygı duyuyoruz. Bilgileriniz bizle güvende ve asla paylaşılmaz.
Hemen kayıt ol.
×
×
WordPress Popup